Menu

O nás

Historie

 

První ze společností ze skupiny TOMÁŠ GROUP byla založena v říjnu roku 1991. Již z názvu kapitálové skupiny vyplývá, že se hlásila a hlásí k odkazu významného světoznámého podnikatele pana Tomáše Bati, který byl zakladatelem Dolu Tomáš v Ratíškovicích.

 

 

DATA | tomas_bata.jpg
Tomáš Baťa

Od začátku svého působení rozvíjela společnost TOMÁŠ group, spol. s r.o. své aktivity především v oblasti vývoje a výroby důlních technologií. Postupem času a působením různých tržních vlivů se společnost rozrůstala a restrukturalizovala. Okolo společnosti TOMÁŠ group, spol. s r.o. se vytvořilo seskupení především strojírenských společností s významným zaměstnaneckým, vývojovým a výrobním potenciálem (především T Machinery a.s., FITE a.s., TH, s.r.o. a další).

 

Společnosti ze skupiny TOMÁŠ GROUP patří mezi největší české a evropské výrobce důlních dobývacích kombajnů řady MB, porubových dopravníků, důlních výztuží, podporubových zařízení PZF, důlních lokomotiv BIZON a tepelných velkokapacitních horkovodních, teplovodních a parních kotlů řady TH.

DATA | dul_tomas.jpg
Poloha dolu

 

Současnost

Kvalita a jedinečnost výrobků skupiny TOMÁŠ GROUP je základem jejího úspěchu. Společnosti ze skupiny TOMÁŠ GROUP jsou dlouhodobě uznávány za prvotřídní kvalitu a jedinečnost svých výrobků.

 

DATA | tm_muzeum.jpg
MB 280 E v Národním technickém muzeu

Konkrétně společnosti T Machinery a.s., se dostalo pocty tím, že v roce 2013 byl do stálé expozice Hornictví v Národním technickém muzeu v Praze zařazen dobývací kombajn řady MB, a to konkrétně zařízení MB 280 E, dále mechanizovaná výztuž, žlaby hřeblového dopravníku a ovládací panel. Široká veřejnost se tak může blíže seznámit s tímto jedinečným zařízením, prací společnosti, jakož i prací jejich zaměstnanců.

 

 

 

 

V roce 2017 splnily dvě společnosti ze skupiny TOMÁŠ GROUP, konkrétně TOMÁŠ group, spol. s r.o. a T Machinery a.s. podmínky v rámci hodnocení CZECH TOP 100 ocenění Czech Stability Award a byly zařazeny mezi nestabilnější společnosti v České republice. Společnosti T Machinery a.s. byl udělen v rámci tohoto ocenění certifikát AAA Czech Stability Award, což je nejvyšší možné ocenění v rámci tohoto hodnocení.  

Skupina TOMÁŠ GROUP se může pyšnit stabilními výkony a obraty, které dosahují miliardové úrovně, dynamickým rozvojem nových výrobních technologií, jak v oblasti důlní dobývací techniky, tak i v oblasti tepelné techniky. Rovněž patří ve svém regionu Hodonínska na jihu Moravy k jednomu z nejvýznamnějších zaměstnavatelům.

 

 

Základem úspěchu skupiny TOMÁŠ GROUP je profesionalita, úzká specializace a týmová práce špičkových odborníků v jednotlivých společnostech. Všechny společnosti zaměstnávají vysoce kvalifikované a loajální zaměstnance, díky kterým společnosti dosahují svých úspěchů.

 Logo TGroup

 

 

Skupina TOMÁŠ GROUP si váží práce svých zaměstnanců a záleží jí na jejich spokojenosti. Standardem se tak stala pětitýdenní dovolená, příspěvky na stravu i příspěvky na životní pojištění, zaměstnavatelem hrazené jazykové kurzy,  zaopatření pracovních oděvů včetně starosti o jejich čistotu a mnohé další.

Společnosti skupiny TOMÁŠ GROUP myslí nejen na své zaměstnance, jejich rodinné příslušníky, ale také na širokou veřejnost. Proto ve svém regionu podporují mládež, sportovní aktivity a jiné kulturní společenské akce. Pravidelně je pořádán dětský den, pro dospělé pak tradiční a veřejností oblíbený společenský ples. Společnosti sponzorují také výstavy, vernisáže a koncerty ve svém okolí.

 

Kontakty

TOMÁŠ group, spol. s r.o.
Ratíškovice 502
696 02 Ratíškovice

GPS
48.9277283N, 17.1517036E
   
IČ: 426 379 70
DIČ: CZ 426 379 70
Fax:  +420 518 367 337
Phone +420 518 367 506
Email info@tgroup.cz